Anasayfa Başkanımız Kurumsal Şehir Rehberi Hizmetler Fotoğraf Galerisi İletişim
  Faaliyet Raporu
  Belediye Başkanlarımız
  Hizmet Standardı Tablosu
  Aladağ'a Özgü
  Tarihi Şahsiyetler
  Mahallelerimiz

Haberler

Aladağ'da Annler Günü Çoşkusu
Aladağ ilçemizde Anneler günü Aladağ Belediyesi’nin organize ettiği kutlama programı ile coşku ve duygu dolu olarak kutlandı. Aladağ Belediye Düğün Salonu’nda gerçekleşen kutlama, Aladağ’da ilk defa gerçekleştirildi. Kutlama etkiliğine bine yakın anne katıldı.
   
Eğitimci Başkandan Eğitime Tam Destek
Aladağ Belediye Başkanı Yusuf Baş eğitime tam destek diyerek Çukurova Üniversitesi ile ortak yürüttükleri ve bu yıl faaliyete geçmesi planlanan Aladağ Meslek Yüksek Okulu kapsamında ilçede uygun bir yer bulunmadığı için belediye hizmet binasını verdi.
   
Aladağ Tarihi Kitabının İkinci Baskısı Yapıldı
Aladağ doğumlu genç yazarlarımızdan Yusuf DELİKOCA’nın 2008 yılında Aladağ Kaymakamlığı tarafından yayınlanan “Aladağ Tarihi” adlı çalışmasının ikinci baskısı yapıldı.
   
İlçe Merkezinde ve Mahalllerinde Yol Çalışması Yapıldı
Aladağ ilçe merkeziyle birlikte mahallerinde yol genişletme ve yapılandırma çalışması yapıldı. Özellikle kış şartlarından dolayı yıpranmış olan mahalle ve Başpınar yaylasının mahallelerinde kumlama çalışmasına ağırlık verildi.
   
İnternet Sitemiz Yenilendi
Saygıdeğer Aladağlılar Çağdaş anlayış çağdaş belediyecilik anlayışı içinde, bütçemizin yettiği oranda sizlere hizmet vermeye çalışıyoruz.
   
Aladağ Parkcafe Açıldı
İlçe merkezimizin girişinde bulunan Aytaç Durak Parkı içerisinde bulunan kafe tarzı bölüm yenilenerek hizmete açıldı
   
Güreş ve Kiraz Festivali Yapıldı
Adana’nın Aladağ ilçesinde 3-4 Temmuz tarihlerinde düzenlenen ‘Aladağ Güreş ve Kiraz Festivali ‘yapılan güreş müsabakalarıyla sona erdi.
   
ŞEHİT ER KORAY ÖZEL’E SON GÖREV
Hakkari’nin Çukurca İlçesi’nde eli kanlı töreristlerce şehit edilen Adanalı Koray Özer için Adana Merkez Camii’de tören düzenlendi. Törene Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, AK Parti Adana milletvekilleri Fatoş Gürkan, Mehmet Şükrü Erdinç, CHP Adana Milletvekili Ümit Özgümüş, Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz ile komutanlar ve binlerce vatandaş katıldı.
   
VAN DEPREMİ
Kurtarma Çalışmaları Hızla Devam Ediyor
   
Deprem Zedelere Yardım
Haber
   
Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları
   
Bayram Kutlama Mesajı
   
VAN DEPREMZEDELERİ İÇİN TOPLANAN YARDIMLAR GÖNDERİLDİ
   
KÜLTÜR MERKEZİNİN TEMELİ ATILDI
Belediye Oto Garajı girişine yaptırılacak olan Aladağ Belediyesi İsmail HAZAR Kültür Merkezi Binasının temeli atıldı. Çalışmalar devam ediyor.
   
DÜNYA KADINLAR GÜNÜNDE KONFERANS DÜZENLENDİ
08 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle, 08 Mart 2012 Perşembe günü Aladağ Belediyesi tarafından tertiplenen Konferans Belediye düğün salonunda gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Yusuf BAŞ’ ın Kadınlara hitaben günün önemini belirten konuşmasının ardından bütün kadınların Dünya Kadınlar Gününü kutladı, Belediye Başkanı Yusuf BAŞ ardından konferans verecek olan Ortadoğu Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı Doç. Dr. Türkan CENGİZ’ e çiçek takdim ettiler. Daha sonra Doç. Dr. Türkan CENGİZ’ in Kadın Hastalıkları ve Doğun konularında Kadınlara hitaben vermiş olduğu konferans çeşitli ikramlarla sona erdi.
   
Aladağ Şehidini Uğurladı
Şehit Özel Harekat Polisi Arif Mamış'ın cenazesi, Aladağ'ın Kıcak köyünde törenin ardından toprağa verildi. Cudi Dağında terör örgütü PKK'ya yönelik operasyon sırasında şehit düşen Özel Harekat Polisi Arif Mamış'ın cenazesi, Adana'nın Aladağ ilçesine bağlı Kıcak köyünde binlerce kişinin katıldığı törenin ardından toprağa verildi. Şehit polis Arif Mamış için Kıcak Köyü İlköğretim Okulu bahçesinde binlerce kişinin katıldığı cenaze töreni düzenlendi. Törene İçişleri Bakan Yardımcısı Osman Güneş, Adana Valisi Hüseyin Avni COŞ, Aladağ Kaymakamı Tamer KILIÇ, Aladağ Belediye Başkanı Yusuf BAŞ, Bazı Adana Milletvekilleri ile çok sayıda bürokrat katıldı.
   
Aladağın Kurtuluş Günü Kutlamaları
Aladağ İlçesinin Milli Mücadele ve Kurtuluş Günü 30 Mart 2012 Cuma günü Saat 13.30 da Atatürk İlköğretim Okulu Bahçesinde çeşitli etkinliklerle kutlanacaktır. Tüm halkımız davetlidir
   
Aladağın Milli Mücadele ve Kurtuluş Günü Kutlandı
Aladağ İlçemizin Milli Mücadele ve Kurtuluş Günü 30 Mart 2012 Cuma Günü Atatürk İlköğretim Okulu Bahçesinde saat 13.30 da başlayarak, çeşitli etkinliklerle Kutlandı. Halkın ve davetlilerin yoğun ilgi gösterdiği Milli Mücadele ve Kurtuluş Günü Etkinliği kapsamında Büyükşehir Belediyesi Bando takımı, Aladağ Halkeğitim Merkezi Müdürlüğü Halk oyunları, Ceyhan Halkeğitim Merkezi Müdürlüğünün Halk oyunları ve Osmaniye Belediyesi Mehteran Takımları Muhteşem gösterilerini yaptılar, ardından, Kurtuluş Günü anısına düzenlenen Resim, Şiir, Kompozisyon ve Satranç turnuvasında dereceye girenlerin öğrencilere verilen ödül törenin ardından Okulların-Mücahit ve Gaziler Derneğinin geçit töreniyle sona erdi.
   
Aladağ Meslek Yüksekokulu Gezisi
Çukurova Üniversitesi Rektör Yardımcıları ve Senato Üyeleri ile çok sayıda katılımcı Aladağ Meslek Yükseokulunu Ziyaret için İlçemizi teşrif ettiler
   
Kiraz ve Güreş Festivali Etkinliği Başlıyor
Aladağ Belediyesi tarafından 3.sü düzenlenecek olan Kiraz ve Güleş Festivali 29 Haziran Cuma Akşamı Aladağ Stadyumunda Sanatçılarımızdan Mustafa YILDIZDOĞAN ve Elif SARIBOĞA'nın Konserleriyle başlayacaktır. 30 Haziran günü devam edecek olan etkinliğimize, bando takımı, mehteran takımı gösterileri, Güreş müsabakaları ve Kiraz yarışmalarıyla devam edecektir. Tüm Halkımız Davetlidir... YUSUF BAŞ / ALADAĞ BELEDİYE BAŞKANI
   
Aladağ' da Festival Çoşkusu
Aladağ Belediyesi ve Aladağ Kaymakamlığının katkılarıyla düzenlenen Aladağ Belediyesi 3. Kiraz ve Güreş Festivali 29-30 Haziran 2012 tarihlerinde düzenlendi. 29 Haziran 2012 Cuma gecesi Sanatçılarımızdan Elif SARIBOĞA sahne aldı, ardından sahne alan ünlü Sanatçı Mustafa YILDIZDOĞAN Aladağ halkına muhteşem bir konser verdi coşkuyu en üst seviyeye taşıdı. 30 Haziran 2012 Cumartesi günü ise bir çok davetlinin katıldığı etkinliğe devam edildi. Büyükşehir Belediyesi Bando Takımı, Osmaniye Belediyesi Mehteran Takımı ve Ceyhan Belediyesi Halkoyunları ekipleri gösterilerini yaptı. Daha sonra çeşitli kategorilerde Karakucak güreşleri ve en iyi Kiraz yetiştiricisi yarışması yapıldı, güreşte ve kiraz yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi, güreşte baş pehlivanlığı Fatih KARATAŞ kazandı, program çeşitli etkinlikle sona erdi..
   
Yol Çalışmaları Devam Ediyor
Adana Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla İlçemiz İnönü Caddesi üzerine gece boyuda devam eden çalışmalarda toplam 8500 M3 sıcak asfalt dökülmüştür.
   
Aladağ Belediyesinden İftar Yemeği
Belediyemiz tarafından 08 Ağustos 2012 Çarşamba akşamı Futbol sahasında düzenlenen iftar yemeğine Aladağ halkı büyük ilgi gösterdi.
   
Belediye Başkanımızdan Öğretmenler Günü Kutlaması
24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle, Belediye Başkanımız Yusuf Baş İlçemizde bulunan Okulları ziyaret ederek tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutladı, Eğitim öğretim hayatlarında üstün başarı dileklerinde bulundu.
   
Yol Çalışmaları Hızla Devam Ediyor
Belediyemiz tarafından yürütülen yol çalışmaları kapsamında sıcak asfalt ve sathi asfalt kaplama çalışmaları hızla devam etmektedir. İlçemiz Sinanpaşa Caddesinin tamamı, Şehit Ekrem Arslan ve Mehmet Uzunoğlu Sokağı, Necati Kurmel Yatılı (Lise) öğrenci yurdu yolunda ve yine mahallelerimize bağlı bulunan bazı cadde ve sokak yollarında asfaltlama çalışmaları yapılmıştır. Mehmetçik Caddesine ise 1500 M2 kilitli parke taşı döşenmiştir. Yine Mahallelerimize bağlı bulunan bazı cadde ve sokak yollarında asfaltlama çalışmaları ile kilitli parke taşı döşenmesi hususlarında çalışmalarımız hızla devam etmektedir.
   
Aladağ Belediyesinden Aşure Dağıtımı
Belediyemiz tarafından paketler halinde hazırlatılan Aşureler 30.11.2012 Cuma Günü Aladağ Merkez Camiisinde Cuma Namazı çıkışında Cami önünde vatandaşlarımıza ikram edildi.
   
Hastanemizin Temeli Atıldı
Hayırsever İş Adamı Sayın Necati KURMEL tarafından Yaptırılacak Aladağ Devlet Hastanesinin temeli 09.12.2012 tarihinde Adana Valimiz Sayın Hüseyin Avni COŞ'un katılımıyla atıldı. Hastanemizin tüm Aladağ halkına hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyoruz.
   
Kar Yağışı Devam Ediyor
20 Aralık Perşembe günü saat 10.00 civarlarında başlayan şiddetli kar yağışı hızla devam ediyor. Belediyemize ait kepçe ile greyder kapanan yollarımızın açılması için çalışmalarını sürdürüyor. Yoğun kar yağışı nedeniyle araç sahiplerinin zincirsiz olarak yola çıkmamalarını önemle rica ederiz.
   
Çükurova Üniversitesi Rektörlüğünden İlçemize Ziyaret
Çukurova Üniversitesi Rektörümüz Sayın Mustafa KİBAR ile öğretim üyeleri 14.02.2013 tarihinde ilçemize gelerek, Belediye Başkanımız Yusuf BAŞ, Maden Yüksek Mühendisi Maden Mühendisleri Odası Adana Şb. Başkanı Sabahattin SAKATOĞLU Aladağ Kaymakamımız sayın Tamer KILIÇ' la birlikte Aladağ Meslek Yüksek Okuluna tahsis edilen Belediye binasını gezerek okulun açılışı hususunda hazırlık çalışmalarında bulundular.
   
Aladağ Belediyesi İlahi Konseri
Belediyemiz Tarafından 19 Şubat 2013 tarihinde Belediye Düğün Salonunda İlahi Konseri düzenlendi. İlahi sanatçısı Ahmet Kemal BACAK ilahiler söyleyip, sohbet yaptı. Belediye Başkanımız sayın Yusuf BAŞ, İlçe Kaymakamımız Sayın Tamer KILIÇ ile İlçe Müftümüzünde iştirak ettikleri ilahi konseri ve sohbet toplantısına özellikle bayanlar yoğun ilgi gösterdiler.
   
 
Altın Döviz Fiyatları
Aladağ Belediyesi Online Kişi: 17 , Ziyaretçi Sayısı: 239778 , Sayfa gösterimi: 385654