EĞNER

EĞNER

Mahalle Muhtarımız

 

Adı

HALİL 

Soyadı

ÜNAL

Telefon

0538 716 00 48

Eğtimi Durumu

 

Medeni Hali

 

Görev Süresi

 

 

 

Mahallemiz Tarihi

Eğner köyü, Adana-Aladağ yolu üzerinde Seyhan Nehri kenarına kurulmuştur. Genellikle engebeli bir arazi yapısı mevcuttur, Köy Merkez Mahalleleri İmirler, Kenaneli, Çakırlar ve Evliyalı Mahallesi Olmak üzere beş mahalleden oluşmaktadır. Köyün İlçeye uzaklığı 24 Km, İle uzaklığı 74 Km' dir.
Köyün kuruluş tarihi yaklaşık olarak 1912 olduğu sanılmaktadır. Aladağ Çarkıpare Köyü ve Akören Kasabasından üç ailenin ve daha sonra Malatya İli Darende İlçesinden bir ailenin gelmesiyle köy kurulmuş ve şu andaki halini almıştır. Köy 90 hane olup 433 nüfusu vardır. Ancak tarım alanlarının kısıtlı olması nedeniyle kente göç vermektedir. Tarım alanlarının az olması nedeniyle çiftçilik çok azdır. Halk geçimini ticaret, meyve ve sebzecilik yaparak sağlamaktadır. Bunların yanında Köyden çıkan su nedeniyle turistik bir yapısı mevcuttur. Köyde 8 adet tesis bulunmakta Adana ve çevreden gelen kişilere hizmet vermektedir. Bir Alabalık Çiftliği mevcuttur. Köyün eğitim oranı yüksektir 8 üniversite öğrencisi ve 15 üniversite mezunu bulunmaktadır. Bunlardan 1 Hâkim, 1 Doktor, 4 Öğretmen 1 Rehber-Tercüman olarak görev yapmaktadırlar.
Köy Turistik yapısı nedeniyle Aladağ'ın en şirin yerlerinden birisidir. Hafta sonları Adana'dan, İmamoğlu'ndan ve çevre yerleşim yerlerinden gelen piknikçilerle doludur. İyi bir mesire yeridir.

Sosyal Yapısı

Sosyal Yapı

Belediyemizin Hizmetleri

Belediye Hizmetleri

 

View the embedded image gallery online at:
http://www.aladag.bel.tr/index.php/egner#sigFreeIddac3bb5dd0

Geçim Kaynakları

Geçim Kaynakları

Yaylası

Mahalle Yaylası

СНПЧ А7 Тюмень, обзоры принтеров и МФУ
Aladağ Belediyesi Resmi Web Sitesi Sinanpaşa Mahallesi Necati KURMEL Cad. NO :3 ALADAĞ/ADANA Santral : 0 322 591 20 18 Faks : 0 322 591 20 06 Fen İşleri : 0 322 591 20 25 Web Tasarım :Tasarımevi